Ubytovanie taliansko

english version   slovenská verzia

partner login:Aktuality

ZĽAVY za skorý nákup

do 31.1.2017 - zľava minimálne 5% (podľa konkrétnej zľavy danej kapacity).VERNOSTNÉ ZĽAVY a PRÉMIOVÁ ZĽAVA:

Vernostné zľavy

+2% - Silver - pre klientov, ktorí s nami od roku 2015 cestovali minimálne 1x 
+3% - Gold - pre klientov, ktorí s nami od roku 2011 cestovali minimálne 3x 
+5% - Platinum - pre klientov, ktorí s nami cestovali minimálne 5x

 

Prémiová zľava
+5% - pre klientov, ktorí už s nami v roku 2017 absolvovali minimálne 1 dovolenku


O vernostnú a prémiovú zľavu sa navyšuje celková výška poskytnutej zľavy. Vernostná/prémiová zľava sa môže prirátať k zľave za skorý nákup, alebo k manželskej zľave, alebo narodeninovej zľave, alebo seniorskej zľave, alebo zľave „dovolenka bez bariér“, alebo k zľave za predĺžený pobyt. Vernostná a prémiová zľava sa vzájomne nemôžu kombinovať.ZĽAVY pre seniorov:

5% - zľava pre klientov, ktorí najneskôr v deň nástupu na dovolenku dovŕšili 65 rokov
Podkladom pre uplatnenie si nároku na zľavu je predloženie kópie dokladu totožnosti. ZĽAVY pre manželov:

5% - pre všetkých novomanželov, ktorí uzatvorili sobáš menej ako rok pred nástupom na pobyt
7% - pre všetky manželské páry, ktoré v roku 2017 oslavujú striebornú alebo zlatú svadbu
Podkladom pre uplatnenie si nároku na zľavu je doloženie kópie sobášneho listu. Dovolenka bez bariér:

-5% - zľava pre osoby s preukazom ZŤP

Podkladom pre uplatnenie si nároku na zľavu je predloženie kópie preukazu ZŤP. Narodeninová zľava:

-5% - zľava pre všetkých, ktorí počas dovolenky s našou CK oslávia svoje narodeniny.

Podkladom pre uplatnenie si nároku na zľavu je predloženie kópie dokladu totožnosti. Detské zľavy:
Pre vás, ktorí cestujete s deťmi sme pripravili zaujímavú ponuku detských zliav a rodinných balíčkov. V mnohých hoteloch vás čakajú lákavé detské zľavy, vo vybraných hoteloch majú deti ubytovanie ÚPLNE ZADARMO

Skupinové zľavy:

Pri skupinách min. 25 osôb vám poskytneme špeciálnu skupinovú cenu alebo zľavu v závislosti od typu ubytovania, veľkosti skupiny, termínu, dĺžky pobytu a pod.. Zľava za predĺžené pobyty

-2% - zľava z celkovej ceny ubytovania pri pobyte na 14 a viac dní.Poďte s nami do TALIANSKA


Neštandardná dĺžka pobytu (10, 11 a 12 dňové pobyty)

V Taliansku sú počas sezóny výmenné dni možné len vo vopred stanovené dni (obvykle soboty) a pobyty možné len na týždeň, resp. jeho násobky. Teda aj v prípade, ak sa rozhodnete zostať len 10, či 12 dní, talianska strana spravidla účtuje plnú sumu 2-týždenného pobytu. Keďže však vieme, že častokrát je 7 dní málo a 14 zas veľa, prispejeme Vám k úhrade za nedočerpaný týždeň – t.j. venujeme Vám špeciálnu zľavu 10 % z ceny skráteného týždňa.Pravidlá poskytovania zliav

- zľavy sa vzťahujú na základné ceny ubytovania bez príplatkov

- zľavy nie je možné kumulovať (s výnimkou vernostnej, resp. prémiovej zľavy)

- pri splnení podmienok na poskytnutie viac druhov zliav má klient nárok na poskytnutie pre neho najvýhodnejšej zľavy

- nárok na zľavu si je potrebné uplatniť najneskôr pri podpise zmluvy, zľavu nie je možné poskytnúť dodatočne

- zľavy sa nevzťahujú na poznávacie zájazdy a iné vyhlásené akcie (ako napr. Last Minute, Happy Hour a pod.)1 2 3 4 5

7 mýtov o Taliansku


1. Taliansko má špinavé more
Bohužiaľ tento mýtus je ešte stále na Slovensku dosť rozšírený, aj keď jeho pôvod je ľahko zdôvodniteľný. Od roku 1989 kedy sa otvorili hranice do západnej Európy, začali Slováci „húfne“ cestovať na sever Talianska, ktoré bolo pre našincov najbližšie a zároveň i cenovo najprístupnejšie. Keďže väčšina z nás porovnávala more s priezračným morom skalnatého pobrežia na chorvátskej strane Jadranu bolo  samozrejmé, že Taliansko z tohto testu vyjde s menej povzbudivým výsledkom. Avšak spomínaná, našimi turistami najviac navštevovaná oblasť, ktorá sa tiahne od Lignana po Rimini a tvorí pás pobrežia dlhý len približne 500 km, je práve najmenej atraktívnou časťou celého talianskeho pobrežia. Faktom však je, že talianske pobrežie, dlhé viac než 7300 km ponúka neuveriteľné množstvo romantických zátok a zálivov, dramatických skalnatých útesov, ale i nádherných pláži s bielym pieskom a krištáľovo čistým morom, ktoré často dokážu konkurovať aj Karibiku. Ak chcete spoznať naozaj rozprávkové pláže, odporúčame vám navštíviť regióny Apúlia, Kalábria, Kampánia či niektorý z ostrovov.

2. Taliansko – to je masová turistika s prepchatými plážami a vyrovnanými radmi slnečníkov
Tento mýtus vznikol presne z rovnakých dôvodov ako mýtus predošlý. Je pravda, že sever Talianska má turistický ruch a infraštruktúru na takej úrovni, že väčšina letovísk má naozaj dosť masová ráz. Na druhej strane, živé strediská s množstvom obchodov a rušným nočným životom je presne to, čo mnohí z nás od dovolenky očakávajú. Avšak pokiaľ túžite po nedotknutej prírode a priezračnom mori, po miestach, kde domáce obyvateľstvo je ešte stále vo väčšine a kde máte možnosť spoznať pravú taliansku kultúru, neváhajte vymeniť pohodlnú cestu na sever Talianska za dobrodružnejšiu cestu na juh. Odmenou vám budú nezabudnuteľné dni na miestach, ktorých krásu nedokáže dostatočne opísať žiaden turistický sprievodca.

3. Taliansko je už „obkukané“
Pokiaľ tak súdite preto, lebo ste navštívili hlavne sever  Talianska dovoľte nám poopraviť váš názor. Môže sa to zdať neuveriteľné, ale to čo my dnes so samozrejmosťou nazývame „Taliansko“, za čias našich prarodičov ešte vôbec neexistovalo. Taliansko bolo zjednotené až v roku 1861. Územie dnešného Talianska je viac než 6-krát väčšie ako Slovensko. Je to mimoriadne rôznorodá krajina plná protikladov. Tvorí ho 20 regiónov, ktoré však majú úplne rozdielnu históriu, kultúru, klímu, prírodné podmienky ba aj životnú úroveň.  Jediné čo ich spája je akýsi spoločný taliansky jazyk, i keď aj ten má toľko podôb, že severania vôbec nerozumejú taliančine, ktorou sa rozpráva napríklad v Neapoli. Jednotný taliansky národ je preto vlastne neexistujúci pojem – väčšina Talianov cíti väčšiu spolupatričnosť so svojím regiónom, než s krajinou ako celkom. Najmarkantnejší  je rozdiel medzi severom a juhom. Sú to dve kultúrne, ekonomicky a psychologicky úplne odlišné oblasti. Sever patrí k najrozvinutejším priemyselným oblastiam na svete a jeho „metropola“ Miláno je moderným európskym veľkomestom, naproti tomu juh patrí medzi ekonomicky najzaostalejšie kraje v Európe. Taliansko – to je vlastne niekoľko krajín v jednej krajine a pokiaľ nespoznáte aj jeho južnú tvár, váš obraz o ňom nemôže byť kompletný. A mimochodom, garantujeme vám, čím viac ho budete spoznávať, tým viac vás bude prekvapovať.

4. Taliani sú ...“MACHOVIA“
Predstavte si situáciu: vy (v tejto scénke ste žena a nie nepríťažlivá), sedíte si tak v utorok o 4-tej popoludní na lavičke v meste, kocháte sa pohľadom na impozantné námestie a užívate si slnka, keď k vám zrazu pristúpi cudzí muž a začne s vami konverzáciu. O chvíľu správne pochopíte, že s vami flirtuje. Asi si pomyslíte: „Prečo tento lenivec nesedí v kancelárii alebo sa nevenuje svojej diplomovej práci alebo aspoň nepodáva horúcu polievku chudobným namiesto toho, aby tu v utorok poobede obťažoval cudzie ženy na lavičke pri fontáne?!“ Pravda však je, že prevažná väčšina Talianov, tak ako kdekoľvek inde na svete, je zaneprázdnená prácou, štúdiom, dobrovoľníctvom, rodičovstvom alebo inými aktivitami zodpovedajúcim šťastnému, zodpovednému život, než aby trávila poobedia pracovného týždňa posedávaním po baroch a „lovom“ na cudzinky. To zvyšné percento Talianov – ktoré naozaj nemá na práci nič lepšie, ako striehnutie na potenciálne „obete“ pri fontáne – je síce nepochybne nápadnejšie, avšak určite nie smerodajné. Na druhej strane však nechceme popierať, že potomkovia Casanovu obdivujú ženskú krásu a vedia to dať aj patrične najavo – čo z nich robí takých úspešných zvodcov.

5. Taliani sú leniví
Firma, pre ktorú pracujte vás poverí telefonátom s talianskym dodávateľom. Plný elánu sa rozhodnete vybaviť túto banálnu záležitosť s čerstvou hlavou, hneď po príchode do práce o 7:00. Bohužiaľ, na druhej strane nikto nie je. V priebehu nasledujúcej hodinky sa o to pokúsite ešte niekoľkokrát. S rovnakým výsledkom. Po týchto neúspešných pokusoch sa pustíte do plnenia iných pracovných úloh. O pol druhej popoludní, povzbudený dobrým obedom sa znova odhodláte k zahraničnému telefonátu, tento krát s presvedčením nevzdať to do poslednej chvíle. Až do vášho odchodu o pol štvrtej sa bezúspešne pokúšate splniť túto – zdá sa – nezvládnuteľnú misiou, aby ste nakoniec dali za pravdu všetkým vašim „skúsenejším“ kolegom, ktorí vždy tvrdili, že Taliani sú leniví a nič nerobia. Samozrejme, aj v Taliansku nájdete dostatok ľudí, pre ktorých je hlavnou náplňou dňa popíjať presso na námestí (čím južnejšie tým je ich viac). Avšak väčšina obyvateľstva, rovnako ako u nás dodržiava 8-hodinový pracovný čas – aj keď ten obvykle vôbec nie je kompatibilný s tým naším. Taliani začínajú pracovať až okolo deviatej hodiny ráno. V rozmedzí medzi jednou až piatou hodinou popoludní (v závislosti od regiónu) si vychutnávajú dvojhodinovú siestu tradične spojenú s obedom v rodinnom kruhu. Po sieste sa opäť vracajú do práce, odkiaľ odchádzajú až okolo ôsmej hodiny večer.

6. Taliani nevedia šoférovať
Aj keď šoférovanie v taliansku vám môže spočiatku pripomínať skúšobnú jazdu na Grand Prix, Taliani majú prekvapivo nízku nehodovosť a to, čo najprv vyzerá ako hazard, sa čoskoro stane „vysoko sofistikovanou formou umenia“. Taliani patria medzi najzručnejších, najpohotovejších, a aj keď sa to možno nezdá, najohľaduplnejších šoférov vôbec. To však nemá nič spoločné s rýchlosťou jazdy či spôsobom manévrovania, ktorý sa nám môže zdať prinajmenšom neobvyklý. Ak si však osvojíte niekoľko základných pravidiel, jazda v Taliansku môže byť príjemným dobrodružstvom. Taliani dodržujú minimálny odstup a snažia sa využiť každý voľný priestor – centimeter je rovnako dobrý ako kilometer. Napriek tomu však majú dokonalý prehľad o ostatných vodičoch, takže pokiaľ nespanikárite a nezmeníte náhle smer či rýchlosť jazdy, nič vám nehrozí. To isté platí aj pre chodcov. S tvrdením „takmer ma zrazil“ tu naozaj nepochodíte. Preplnenosť ciest núti úrady k rôznym obmedzeniam (napríklad zákaz pohybu áut s párnymi/nepárnymi ŠPZ v určité dni), čo zas núti vodičov k protiopatreniam kúpou ďalšieho auta s párnou/nepárnou značkou. Nájsť parkovacie miesto v meste, ba i pol parkovacieho miesta je naozaj veľký problém, autá tu preto nájdete zaparkované aj v dvoch, či troch paralelných pruhoch popri ceste, či dokonca na stredovej deliacej čiare. Úplnou lahôdkou sú pre cudzincov značky a značenia ciest. Neznalosť talianskeho jazyka vám na veľké prekvapenie tisícok turistov a policajtov umožní vstup do zakázaných a peších zón, môžete sa tak dokonca ocitnúť priamo na námestí pred galériou Uffizi. Cesty majú mnoho križovatiek v tvare „Y“, avšak bez predchádzajúceho označenia, kam vedie ktorá z nich. Buďte preto pripravení zastaviť pred „Y“, až dokým sa nezorientujete, ktorým smerom sa chcete vydať (napriek trúbeniu klaksónov nebudete žiadnou raritou). A na záver talianska definícia zlomku sekundy: „Časový úsek medzi prebliknutím semafóra na zelenú a zatrúbením vodiča stojaceho za vami.“

7. Kto by už išiel do Talianska, ak za rovnaké peniaze môže ísť letecky do Egypta?!
Každá krajina má svoje čaro. Nepochybne, Egypt, či iné krajiny blízkeho východu sú pre nás lákavou výzvou spoznať novú, pre nás tak rozdielnu kultúru za relatívne málo peňazí. Je pravda, že potenciálna hrozba teroristických útokov spôsobila útlm záujmu o tieto destinácie všade vo svete a tým aj zníženie cien. A tak sa Egypt či Tunisko stali dostupnými aj pre širokú slovenskú verejnosť. Naviac, každý z nás má okolo seba dostatok susedov, kolegov, či „priateľov“, ktorí vždy dostanú neodolateľnú chuť porozprávať sa práve vtedy, keď si náhodou kúpili nové auto, kuchynskú linku alebo sa predvčerom vrátili z úžasnej dovolenky. Je fakt, že na otázku, „kde ste boli na dovolenke?“ odpovedať „v Taliansku“, nie je práve odpoveď, od ktorej by vaši známi odpadávali závisťou... Dôvodom je opäť neslávna povesť masového turistického priemyslu na severe. Skúste však „Taliansko“ nahradiť čarovnými slovíčkami „Gargano, Salentínsky poloostrov, Kalábria, Kampánia“ a výsledkom budete milo prekvapený (snáď aj preto, že väčšina vašich známych ani netuší, kde to je, ale hanbia sa to priznať). Pre dokonalý efekt skúste len tak mimochodom podotknúť, že na Ligúrii dovolenkoval aj Tom Cruise, na Apúlii Geri Halliwell, na Kalábrii zas Sarah Jessica Parker, či Celine Dion. Na Kampánii majú svoje luxusné vily aj celebrity ako Sir Elton John, či Sophia Loren. Amalfské pobrežie na Kampánii je už po stáročia považované za najromantickejšie a najluxusnejšie miesto v Európe pre svadobnú cestu, čo si na vlastnej koži ročne vyskúša niekoľko desiatok celebrít z celého sveta. Ak je Taliansko dosť dobré pre nich, tak prečo by nemalo byť aj pre Vás?« späť

NAJ.sk
webdesign © bart.sk