Ubytovanie taliansko

english version   slovenská verzia

partner login:Aktuality

ZĽAVY za skorý nákup

do 31.1.2017 - zľava minimálne 5% (podľa konkrétnej zľavy danej kapacity).VERNOSTNÉ ZĽAVY a PRÉMIOVÁ ZĽAVA:

Vernostné zľavy

+2% - Silver - pre klientov, ktorí s nami od roku 2015 cestovali minimálne 1x 
+3% - Gold - pre klientov, ktorí s nami od roku 2011 cestovali minimálne 3x 
+5% - Platinum - pre klientov, ktorí s nami cestovali minimálne 5x

 

Prémiová zľava
+5% - pre klientov, ktorí už s nami v roku 2017 absolvovali minimálne 1 dovolenku


O vernostnú a prémiovú zľavu sa navyšuje celková výška poskytnutej zľavy. Vernostná/prémiová zľava sa môže prirátať k zľave za skorý nákup, alebo k manželskej zľave, alebo narodeninovej zľave, alebo seniorskej zľave, alebo zľave „dovolenka bez bariér“, alebo k zľave za predĺžený pobyt. Vernostná a prémiová zľava sa vzájomne nemôžu kombinovať.ZĽAVY pre seniorov:

5% - zľava pre klientov, ktorí najneskôr v deň nástupu na dovolenku dovŕšili 65 rokov
Podkladom pre uplatnenie si nároku na zľavu je predloženie kópie dokladu totožnosti. ZĽAVY pre manželov:

5% - pre všetkých novomanželov, ktorí uzatvorili sobáš menej ako rok pred nástupom na pobyt
7% - pre všetky manželské páry, ktoré v roku 2017 oslavujú striebornú alebo zlatú svadbu
Podkladom pre uplatnenie si nároku na zľavu je doloženie kópie sobášneho listu. Dovolenka bez bariér:

-5% - zľava pre osoby s preukazom ZŤP

Podkladom pre uplatnenie si nároku na zľavu je predloženie kópie preukazu ZŤP. Narodeninová zľava:

-5% - zľava pre všetkých, ktorí počas dovolenky s našou CK oslávia svoje narodeniny.

Podkladom pre uplatnenie si nároku na zľavu je predloženie kópie dokladu totožnosti. Detské zľavy:
Pre vás, ktorí cestujete s deťmi sme pripravili zaujímavú ponuku detských zliav a rodinných balíčkov. V mnohých hoteloch vás čakajú lákavé detské zľavy, vo vybraných hoteloch majú deti ubytovanie ÚPLNE ZADARMO

Skupinové zľavy:

Pri skupinách min. 25 osôb vám poskytneme špeciálnu skupinovú cenu alebo zľavu v závislosti od typu ubytovania, veľkosti skupiny, termínu, dĺžky pobytu a pod.. Zľava za predĺžené pobyty

-2% - zľava z celkovej ceny ubytovania pri pobyte na 14 a viac dní.Poďte s nami do TALIANSKA


Neštandardná dĺžka pobytu (10, 11 a 12 dňové pobyty)

V Taliansku sú počas sezóny výmenné dni možné len vo vopred stanovené dni (obvykle soboty) a pobyty možné len na týždeň, resp. jeho násobky. Teda aj v prípade, ak sa rozhodnete zostať len 10, či 12 dní, talianska strana spravidla účtuje plnú sumu 2-týždenného pobytu. Keďže však vieme, že častokrát je 7 dní málo a 14 zas veľa, prispejeme Vám k úhrade za nedočerpaný týždeň – t.j. venujeme Vám špeciálnu zľavu 10 % z ceny skráteného týždňa.Pravidlá poskytovania zliav

- zľavy sa vzťahujú na základné ceny ubytovania bez príplatkov

- zľavy nie je možné kumulovať (s výnimkou vernostnej, resp. prémiovej zľavy)

- pri splnení podmienok na poskytnutie viac druhov zliav má klient nárok na poskytnutie pre neho najvýhodnejšej zľavy

- nárok na zľavu si je potrebné uplatniť najneskôr pri podpise zmluvy, zľavu nie je možné poskytnúť dodatočne

- zľavy sa nevzťahujú na poznávacie zájazdy a iné vyhlásené akcie (ako napr. Last Minute, Happy Hour a pod.)1 2 3 4 5

Malebná krajina Taliansko


Taliansko je krajinou štýlu, temperamentu a emócií. Je to krajina, ktorú si zamilujete.  Keď sa raz slávneho Dr. Johnsona spýtali, čo pre neho znamená Taliansko, odpovedal veľmi stručne: „ITALIA - LA MIA PASSIONE“ (Taliansko je moja vášeň)

TALIANSKY NÁROD

Jednotný taliansky národ je vlastne neexistujúci pojem. Taliansko bolo zjednotené až v roku 1861 a preto väčšina Talianov cíti väčšiu spolupatričnosť so svojou provinciou, než s krajinou ako celkom. Rozdielnosť sa prejavuje v rozličných dialektoch, kuchyni i v celkovej životnej úrovni. Väčšina Talianov sa chová k cudzincom priateľsky, pritom však opovrhujú svojimi bezprostrednými krajanmi - Benátčanmi a Rimanmi, alebo Milánčanmi či Neapolčanmi.

SEVER PROTI JUHU

Taliansko sa napriek regionálnej identifikácii člení na dve kultúrne, ekonomicky a psychologicky úplne odlišné oblasti. Severné Taliansko je priemyselne rozvinutou oblasťou s vyspelou dopravnou sieťou a na vysokom stupni spoločenského blahobytu. Naproti tomu pomerne zaostalý juh - posmešne nazývaný „il Mezzogiorno“ - je považovaný za akýsi „tretí svet“, zásobáreň lacných migrujúcich pracovných síl.

KULTÚRA A UMENIE

Existuje niekoľko ohromujúcich štatistík týkajúcich sa Talianska a umenia. Taliansko je napríklad domovom až 80 % všetkých pamiatok zapísaných v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a až 60 % celého umenia vo svete sa nachádza práve v Taliansku. Len samotný región Toskánsko má viac ocenených historických pamiatok než akákoľvek iná krajina na svete. Snáď žiaden iný národ sa nemôže pochváliť toľkými slávnymi menami - maliari Michelangelo, Leonardo da Vinci, Tiziano, hudobní skladatelia ako Vivaldi, Verdi a Puccini, spisovatelia Dante, Seneca, Petrarca, Boccaccio, či moreplavci Marco Polo a Krištof Kolumbus - to je len niekoľko z množstva známych Talianov, ktorí písali dejiny ľudstva.

ŠTÝL A MÓDA

Väčšina Talianov má mimoriadne vyvinutý zmysel pre štýl. Je prítomný už od zlatého veku Michelangela alebo Leonarda da Vinci v období renesancie až po veľkolepé filmové fantázie Felliniho alebo Viscontiho v modernej dobe. Prejavuje sa nielen v nádherných freskách a monumentálnych fontánach, ale tiež v oslňujúcom designe červeného Ferrari, kávovej kanvice, či plniaceho pera. V Taliansku dnes aj výrobcovia cestovín zamestnávajú návrhárov, aby vynachádzali nové tvary. Znalci s medzinárodným prehľadom tvrdia, že dobrú anglickú pánsku módu nájdete iba v puntičkárskych milánskych alebo rímskych krajčírskych dielňach. Taliani minú na módu neuveriteľné množstvo peňazí. Čím je oblečenie vo výklade drahšie, tým rýchlejšie sa predá. Každý chce mať na sebe to, čo všetci jeho priatelia videli v reklame. Pre priemerného Taliana totiž cena vyjadruje hodnotu. A najvyššia hodnota je drahá značka.

MANŽELSTVO A RODINA

Taliani sa ženia/vydávajú stále neskôr a neskôr, predovšetkým z dvoch dôvodov. Prvým je problém bývania - keďže byty sú v Taliansku veľmi drahé, väčšina mladých čaká s manželstvom až do doby, kedy sú schopní financovať si vlastné bývanie. Druhým dôvodom je neochota mladých Talianov vzdať sa pohodlia domova a vymeniť starostlivosť mamky (obvykle nepracujúcej) za spolužitie s pracujúcou partnerkou vyžadujúcou pomoc pri domácich prácach. Keď sa však raz Taliani oženia, ostávajú v manželstve v dobrom i v zlom. Taliansko má najnižšiu rozvodovosť v Európe. Existujú 3 hlavné príčiny, prečo je rozvodovosť taká nízka. 1. rozvody sú spoločensky neakceptované, 2. vysoká časová a finančná náročnosť rozvodu a 3. slabá regulácia finančnej podpory dieťaťa jeho otcom. Rodina má v talianskej spoločnosti nezastupiteľné miesto a láska Talianov k deťom je povestná.

SIESTA A FESTA

Taliani sú známi svojim pozitívnym vzťahom k životu. Či už ide o oddych alebo zábavu, Taliani si vedia život užívať naplno. Siesta tvorí jeho neodmysliteľnú súčasť. Na obed sa zavrú všetky obchody, úrady, ba i reštaurácie a Taliani sa ponáhľajú na spoločný domáci obed a poobedňajší odpočinok. Do práce sa vracajú až okolo 5-tej hodiny podvečer. Na druhej strane - Taliani využijú každú príležitosť, aby sa mohli zabaviť so svojimi priateľmi. Najvhodnejšou zámienkou k tomu bývajú náboženské sviatky a festivaly. Aj najmenšia dedinka má svojho miestneho patróna, na oslavu ktorého sa každoročne usporadúvajú veľké oslavy. Mnoho slávností sa koná v období Veľkej noci - najznámejšou je benátsky karneval, avšak rovnakej popularite sa teší aj obdobie sviatku Ferragosto (15. augusta). Tento sviatok má svoje korene v rímskych oslavách žatvy. Dnes je príležitosťou pre stretnutie rodín a priateľov a spoločné vychutnanie si slnka, dobrej spoločnosti a samozrejme dobrého jedla. Dva týždne okolo sviatku Ferragosto sa Taliani menia na kočovný národ - v rovnakom čase je na kolesách okolo 15 miliónov ľudí. Všetci Taliani sa vydávajú na akúsi celonárodnú dovolenku. To má za následok úplne upchaté diaľnice (kedy na úsek dlhý 400 km potrebujete aj 12 hodín), preplnené pláže a prudký, často až 200 % nárast cien. Z tohto dôvodu sa neodporúča cestovať do Talianska v spomínanom období (teda 6.8.-20.8.)

ŠPORT

Národným športom Talianov je nepochybne futbal - v taliančine „calcio“, ktorý má v Taliansku dlhú históriu. Najznámejšie tímy sú Juventus, Inter Milan a AC Milan - vstupenky na ich zápasy sa pohybujú od 16 - 78 Euro. Calcio je také staré, že vo Florencii, neďaleko centrálnej pošty, nájdete aj dnes na stene pôvodný nápis napísaný v renesančno-florentskom dialekte „zákaz calcia na tejto ulici“. Podobné vzrušenie ako futbal prinášajú Talianom automobilové preteky, tiež kvôli talianskym značkám Ferrari, Maserati, Alfa Romeo a Fiat. Veľké ceny sa konajú v Monze neďaleko Milána a v Imole, kde prebieha Veľká cena San Marina. Pretekárske nadšenie Taliani často prenášajú aj na miestne cesty a diaľnice. Šoférovanie v Taliansku je zážitok sám o sebe. Napriek tomu, čo sa o Talianoch hovorí, nie sú zlými vodičmi (ako inak by sa dokázali vojsť s autom dlhým 4 metre do priestoru veľkého 3 a pol metra?!), len majú veľké problémy s dodržiavaním predpisov.

TALIANSKA KUCHYŇA

Na rebríčku priorít každého Taliana stojí na najvyšších priečkach jedlo. Taliani sú skutoční pôžitkári a vyznávači dobrého jedla. U Lukullových potomkov neexistuje jediný deň bez cestovín. V obchodoch s cestovinami nájdeme väčší výber ako v obchode s hračkami a talianske kuchárske knihy poznajú na stovky najrôznejších omáčok. Pre Taliana však testoviny - čiže pasta - v žiadnom prípade netvoria kompletné menu. Hlavné jedlo dňa začína antipastou, čo je predjedlo. Môžete si vybrať zo studených plátkov mäsa, morských plodov a zeleniny na rôzny spôsob. Primo piatto - prvý chod - sa skladá z polievky, rizota alebo cestovín. Secondo piatto - druhý chod - tvorí ryba alebo mäso, obvykle bez príloh. Jedlo je ukončené zákuskom - dolce - v podobe dezertu, ovocia alebo zmrzliny. Niektorí si dávajú len caffé , ktorá tvorí bodku za každým jedlom. K jedlu Taliani pijú obvykle ľahké víno ( vino sfuso, vino di casa ), ktoré je dobré, lacné a samozrejme suché. Ak máte pocit, že toľko chodov by ste nezvládli a nechcete uraziť miestneho kuchára tým, že si objednáte len tanier cestovín, odporúčame Vám navštíviť spaghetteriu alebo pizzeriu . Naproti tomu sú talianske raňajky veľmi chudobné. Na syr, šunku, či vajíčka ráno Talian nedokáže ani pomyslieť. Priemerný Talian vypije v dennom bare caffé alebo cappuccino pri pulte (väčší spoločenský kontakt a nižšia cena ako pri konzumácii pri stole) a dá si k nemu croissant - sladké pečivo plnené marmeládou, či pudingom. V Taliansku sa obeduje medzi jednou a pol štvrtou, doma večerajú okolo ôsmej hodiny, na večeru s priateľmi chodia po deviatej. Dobré stolovanie nikdy netrvá menej ako jeden a pol hodiny.

JAZYK

Ak počúvate rozhovor Talianov na ulici, máte pocit, že všetci sú majstrami slova - ich znalosti cudzích jazykov sú však často dosť obmedzené. Na pobreží a v severnej časti sa relatívne dobre dohovoríte po anglicky, nemecky, či francúzsky. Čím bližšie k horúcemu slnku na juhu, tým sú vzťahy teplejšie, ľudia srdečnejší - avšak Vaše šance dohovoriť sa inak ako po taliansky menšie. Nezaškodí preto sa ešte pred cestou naučiť zopár základných slov a fráz. Odmenou Vám za to budú priateľské úsmevy a pochvaly domácich. Dobrá správa je, že taliančina patrí medzi najľahšie a zároveň najkrajšie európske jazyky.« späť

NAJ.sk
webdesign © bart.sk