Ubytovanie taliansko

english version   slovenská verzia

partner login:Aktuality

ZĽAVY za skorý nákup

do 31.1.2021 - zľava minimálne 5% (podľa konkrétnej zľavy danej kapacity).VERNOSTNÉ ZĽAVY a PRÉMIOVÁ ZĽAVA:

Vernostné zľavy

+2% - Silver - pre klientov, ktorí s nami od roku 2018 cestovali minimálne 1x 
+3% - Gold - pre klientov, ktorí s nami od roku 2014 cestovali minimálne 3x 
+5% - Platinum - pre klientov, ktorí s nami cestovali minimálne 5x

 

Prémiová zľava
+5% - pre klientov, ktorí už s nami v roku 2021 absolvovali minimálne 1 dovolenku


O vernostnú a prémiovú zľavu sa navyšuje celková výška poskytnutej zľavy. Vernostná/prémiová zľava sa môže prirátať k zľave za skorý nákup, alebo k manželskej zľave, alebo narodeninovej zľave, alebo seniorskej zľave, alebo zľave „dovolenka bez bariér“, alebo k zľave za predĺžený pobyt. Vernostná a prémiová zľava sa vzájomne nemôžu kombinovať.ZĽAVY pre seniorov:

5% - zľava pre klientov, ktorí najneskôr v deň nástupu na dovolenku dovŕšili 65 rokov
Podkladom pre uplatnenie si nároku na zľavu je predloženie kópie dokladu totožnosti. ZĽAVY pre manželov:

5% - pre všetkých novomanželov, ktorí uzatvorili sobáš menej ako rok pred nástupom na pobyt
7% - pre všetky manželské páry, ktoré v roku 2021 oslavujú striebornú alebo zlatú svadbu
Podkladom pre uplatnenie si nároku na zľavu je doloženie kópie sobášneho listu. Dovolenka bez bariér:

-5% - zľava pre osoby s preukazom ZŤP

Podkladom pre uplatnenie si nároku na zľavu je predloženie kópie preukazu ZŤP. Narodeninová zľava:

-5% - zľava pre všetkých, ktorí počas dovolenky s našou CK oslávia svoje narodeniny.

Podkladom pre uplatnenie si nároku na zľavu je predloženie kópie dokladu totožnosti. Detské zľavy:
Pre vás, ktorí cestujete s deťmi sme pripravili zaujímavú ponuku detských zliav a rodinných balíčkov. V mnohých hoteloch vás čakajú lákavé detské zľavy, vo vybraných hoteloch majú deti ubytovanie ÚPLNE ZADARMO

Skupinové zľavy:

Pri skupinách min. 25 osôb vám poskytneme špeciálnu skupinovú cenu alebo zľavu v závislosti od typu ubytovania, veľkosti skupiny, termínu, dĺžky pobytu a pod.. Zľava za predĺžené pobyty

-2% - zľava z celkovej ceny ubytovania pri pobyte na 14 a viac dní.Poďte s nami do TALIANSKA


Neštandardná dĺžka pobytu (10, 11 a 12 dňové pobyty)

V Taliansku sú počas sezóny výmenné dni možné len vo vopred stanovené dni (obvykle soboty) a pobyty možné len na týždeň, resp. jeho násobky. Teda aj v prípade, ak sa rozhodnete zostať len 10, či 12 dní, talianska strana spravidla účtuje plnú sumu 2-týždenného pobytu. Keďže však vieme, že častokrát je 7 dní málo a 14 zas veľa, prispejeme Vám k úhrade za nedočerpaný týždeň – t.j. venujeme Vám špeciálnu zľavu 10 % z ceny skráteného týždňa.Pravidlá poskytovania zliav

- zľavy sa vzťahujú na základné ceny ubytovania bez príplatkov

- zľavy nie je možné kumulovať (s výnimkou vernostnej, resp. prémiovej zľavy)

- pri splnení podmienok na poskytnutie viac druhov zliav má klient nárok na poskytnutie pre neho najvýhodnejšej zľavy

- nárok na zľavu si je potrebné uplatniť najneskôr pri podpise zmluvy, zľavu nie je možné poskytnúť dodatočne

- zľavy sa nevzťahujú na poznávacie zájazdy a iné vyhlásené akcie (ako napr. Last Minute, Happy Hour a pod.)1 2 3 4 5

Doplnkové služby


|||  DOPRAVA    |||  POISTENIE    |||  POČASIE    |||  TELEFONOVANIE     

DOPRAVA

CESTA AUTOM:

V prípade, že sa rozhodnete pre cestu do Talianska vlastným autom, spolu s pokynmi na cestu od nás dostanete aj mapku a podrobný plán cesty, výpočet diaľničných poplatkov a všetky ostatné dôležité informácie.

V Rakúsku je potrebná diaľničná nálepka – 10-dňová nálepka pre osobné automobily stojí 7,7 Eur. V Maďarsku sú od 1.1.2008 „fyzické“ diaľničné nálepky zrušené, vodič sa však pri kontrole preukáže dokladom o zaplatení – cena na 10-dní je 2 550 HUF.

V Taliansku sú diaľnice spoplatňované v závislosti od prejdenej vzdialenosti. Pri vjazde na diaľnicu si vezmete lístok a zaplatíte pri výjazde. Pri prejazde celým Talianskom od severu až na juh zaplatíte poplatky vo výške 51 Eur, do severných letovísk je výška poplatkov cca od 7,7 do 9,6 Eur. V Taliansku je povolená hranica alkoholu v krvi 0,5 promile. Na diaľnicach a hlavných mimomestských komunikáciách ste povinní svietiť aj počas dňa. Telefonovanie za volantom je prísne pokutované, telefonovať môžete len ak použijete handsfree sadu. Na diaľniciach je zakázaný súkromný odťah áut. Dovoz benzínu v bandaske je prísne zakázaný. K povinnej výbave automobilu patrí reflexná vesta, ktorú ste povinní použiť v prípade poruchy vozidla, resp. pokiaľ vystupujete z vozidla na vozovku.

Maximálne povolené rýchlosti
- v obci 50 km/h
- mimo obce a na cestách prvej triedy 110 km/h (resp. 80 km/h pre obytné vozy)
- na diaľniciach 130 km/h (resp. 100 km/h pre obytné vozy)
Maximálne povolené rýchlosti odporúčame dodržiavať - radarové kontroly sú veľmi časté (predovšetkým v letných mesiacoch) a pokuty bývajú veľmi vysoké

Pohonné hmoty

Čerpacie stanice na diaľnicach a v blízkosti hraničných prechodov sú otvorené 24 hodín denne. Len málo staníc na bežných cestách je otvorených celý deň, v nedeľu a cez prázdniny. Väčšina z nich však v čase mimo pracovnej doby ponúka možnosť natankovať prostredníctvom mincových alebo kartových automatov – i keď použitie kreditnej karty v takýchto automatoch sa na odľahlejších miestach veľmi neodporúča. Na väčšine čerpacích staníc je cena pohonných hmôt závislá aj od toho, či využijete službu obsluhy alebo si natankujete sami. Ceny pohonných hmôt sa líšia aj v závislosti od konkrétneho regiónu.

Viac informácií o diaľničnej doprave v Taliansku získate na www.autostrade.it
Dopravné informácie tiež nájdete na stránke www.stellaservis.sk

Mapa diaľničnej siete v Taliansku:

ŽELEZNIČNÁ DOPRAVA:

Taliansko má veľmi dobre vybudovanú sieť železníc, ktorá sa tiahne pozdĺž celého pobrežia. Cena lístka sa odvíja od najazdených kilometrov a typu vlaku. Cestovný lístok je cestujúci povinný označiť ešte pred nastúpením do vlaku v turnikete, inak je lístok považovaný za neplatný. Na mapke sú zakreslené hlavné železničné spojenia ako aj priemerná dĺžka prepravy vlakom na danej trase. Informácie o cenách a konkrétnych spojeniach nájdete na www.trenitalia.it, www.ferroviedellostato.it.

TRAJEKTY:

Na ostrov Sardínia zabezpečujeme trajektové lístky z Janova, Livorna, Piombina a Civitavecchie do Olbie a Golfo Aranci. Tarify závisia od konkrétneho prepravcu, sezóny, termínu a času prepravy, typu a veľkosti vozidla, počtu a veku cestujúcich a pod. Na konkrétnu cenu sa informujte v našej CK na t.č.055/6330236, resp. na web stránkach www.traghettionline.it, www.mobylines.it a www.corsicaferries.com

Na ostrov Sicília premáva do Messiny z Villa San Giovanni na juhu Kalábrie spoločnosť Caronte. Trajekty premávajú v pravidelných intervaloch (cca každých 15 minút) v priebehu celého dňa, preprava trvá cca 30 - 45 minút, lístky sa zaobstarávajú priamo v prístave. Ďalšie spojenia sú tiež možné z Civitavecchie, Salerna a Neapola do Palerma (resp. Messiny) prostredníctvom spoločností Grandi Navi Veloci, Snav, Grimaldi Ferries a Caronte and Tourist.

Na ostrov Ischia sa najlepšie dostanete trajektom z Neapola, resp. Pozzuoli spoločnosťami Caremar, Medmar, Snav. Trajektové lístky sa kupujú priamo v prístave.

Na ostrov Elba premávajú priamo z prístavu Piombino Marittima spoločnosti Mobylines ( do prístavu Portoferraio ) a Toremar ( do Portoferraio a Rio Marina ). Počas sezóny premávajú v polhodinových intervaloch, preprava trvá cca 60 min., resp. 40 min. rýchloloďou ( bez automobilov). Lístky je možné zabezpečiť priamo v prístave alebo objednať vopred.

Na ostrov Capri sa najlepšie dostanete rýchloloďou alebo trajektom z Neapolského zálivu. Na ostrove je pohyb motorových áut ( okrem autorizovaných osôb a rezidentov ) počas obdobia apríl - október zakázaný, odporúča sa preto auto nechať na niektorom zo strážených parkovísk v prístave v Neapole. Dĺžka prepravy trajektom trvá cca 80 min., rýchloloďou 50 min., katamaránom 40 min. Rezervácia lístkov vopred nie je potrebná.

LETECKÁ DOPRAVA:

Pre tých, ktorí uprednostňujú leteckú dopravu zabezpečíme letenky do Milána, Ríma, Bologne, Benátok, Pisy, Florencie, Neapola, Reggio Calabria, Catanie, Olbie a mnohých ďalších obľúbených destinácií s odletmi z Košíc, Popradu, Bratislavy, Viedne, Budapešti, Prahy či z Krakowa.

V prípade záujmu sprostredkujeme i dopravu na vnútroštátnych letoch v rámci celého Talianska.

Na požiadanie taktiež zabezpečujeme transfer z/na letisko ako aj prenájom automobilov na území celého Talianska. Bližšie informácie vám radi poskytneme v cestovnej kancelárii.

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA:

Našim klientom ponúkame možnosť autobusovej dopravy prostredníctvom rôznych dopravcov  na nasledovných trasách:

Trasa 1: Severné Taliansko A (Furlandsko, Benátsko)
LIGNANO- BIBIONE - CAORLE - P.S. MARGHERITA - LIDO ALTANEA - ERACLEA MARE - LIDO DI JESOLO - CAVALLINO

Trasa 2: Severné Taliansko B (Furlandsko, Benátsko)
LIGNANO - BIBIONE - CAORLE – P. S. MARGHERITA - ERACLEA MARE - LIDO DI JESOLO

Trasa 3: Stredné Taliansko (Emilia Romagna, Marche, Palmová riviéra, Silvi Marina)
RIMINI - RICCIONE - PESARO - SAN BENEDETTO DEL TRONTO MARTINSICURO – VILLA ROSA – ALBA ADRIATICA – SILVI MARINA

Trasa 4: Južné Taliansko (Apúlia)
POLOSTROV GARGANO

Trasa 5: Južné Taliansko (Kampánia)
PAESTUM - AGROPOLI - MARINA DI ASCEA - MARINA DI CAMEROTA - ISCHIA

Trasa 6: Južné Taliansko (Kalábria)
SCALEA – SANTA MARIA DEL CEDRO- CIRELLA- DIAMANTE

PIZZO CALABRO- BRIATICO - MARINA DI ZAMBRONE - PARGHELIA - RICARDI

Deň odchodu zo SR je vždy v piatok, príchod do IT v sobotu. Deň odchodu z IT je sobota, návrat do SR je v nedeľu. Cenu autobusovej dopravy ako aj nástupné miesta na území Slovenskej republiky nájdete v cenníku. 

POISTENIE

Cestovné poistenie

Po vstupe Slovenska do Európskej Únie majú občania SR (ktorí si riadne platia zdravotné poistenie na území SR) v štátoch EÚ nárok na zdravotnú starostlivosť, ak dôjde k ohrozeniu života alebo zdravia a nie je možné liečbu odložiť do návratu do SR. Neodkladná liečba je hradená príslušnou zdravotnou poisťovňou, za rovnakých podmienok ako poistencom štátu, kde bola zdravotná starostlivosť poskytnutá. V praxi to však znamená aj platenie spoluúčasti, úhradu časti nákladov na lieky a v neposlednom rade aj prevoz späť do SR na vlastné náklady. Tieto negatíva využívania formulára E111 zdravotných poisťovní tak naďalej ponecháva dostatočný priestor pre komerčné cestovné poistenie. Viac info na http://www.allianzsp.sk/cestovne_poistenie_eu 

Bližšie informácie o výhodách uzatvorenia komerčného cestovného poistenia sa dočítate na stránkach http://www.allianzsp.sk/cestovne_poistenie alebo www.europska.sk . Cena komplexného cestovného poistenia je v prípade poisťovne Alianz 1,65 €/ osoba/ deň. ECP ponúka 2 varianty poistenia- poistenie KOMFORT v cene 1,70 €/ osoba/ deň a poistenie PLUS 2,15 €/ osoba/ deň. V prípade, ak komplexné cestovné poistenie neuzatvoríte, preberáte na seba všetky náklady spojené s poistnou udalosťou, či poplatkami pri storne zájazdu. Bližšie informácie o poistení a výške poistného krytia vám radi poskytneme v CK.

Ako postupovať pri likvidácii poistnej udalosti sa dozviete na stránke http://www.allianzsp.sk/cestovne_poistenie_likvidacia

Poistenie proti úpadku CK

CK Juventour je v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z. poistená pre prípad úpadku cestovnej kancelárie v poisťovni Kooperatíva a.s Poistenie nie je zahrnuté v základnej cene zájazdu. Sadzba povinného poistenia pre prípad insolventnosti CK je 0,50 € / osoba/ deň.


 

POČASIE

Najlepšie stránky o počasí:

http://slovak.wunderground.com/global/IY.html

http://www.meteo.it/

http://www.3bmeteo.com/

http://www.kataweb.it/meteo/index.jsp 

TELEFONOVANIE

Telefonovanie na Slovensko

Telefonovanie prostredníctvom mobilných operátorov – v prípade, že chcete využívať svoj mobilný telefón počas dovolenky v Taliansku, musíte si pred ochodom aktivovať službu Roaming.

Bližšie informácie o roamingových službách spoločnosti Orange nájdete na web stránke:

http://www.orange.sk/web/prevas/doplnok/roaming_dovolenkovy.html

Bližšie informácie o roamingových službách T-mobile nájdete na web stránke:

http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=120101

Telefonovanie prostredníctvom pevnej siete

Najlepší spôsob ako telefonovať z Talianska prostredníctvom verejných automatov je použiť predplatenú volaciu kartu Global od Slovak Telecom. Karta Global Vám ponúka hneď niekoľko výhod oproti bežným miestnym volacím kartám:
- Jednotná tarifa po celý deň,
- Možnosť použitia karty v takmer všetkých krajinách sveta (to znamená, že kredit, ktorý Vám na karte zostane môžete použiť pri ďalšej dovolenke v ktorejkoľvek inej krajine, kde je umožnený prístup)

Bližšie informácie o volacích kartách nájdete na web stránke: http://www.slovaktelecom.sk/Default.aspx?CatID=174&Section=home

 NAJ.sk
webdesign © bart.sk